Pokonaliśmy San Marino w Plewiskach

Stadion w Plewiskach  Foto: GOSIK

W rozegranym we wtorek na stadionie w Plewiskach meczu eliminacyjnym Mistrzostw Europy do lat 19 w piłce nożnej Polska wygrała z San Marino 2:0.

Stadion w Plewiskach Foto: GOSIK Na stadionie z nowoczesnym pawilonem i trybunami na 600 osób mecz obejrzało komplet kibiców, którzy ubrani w biało-czerwone stroje gorąco zagrzewali Polską reprezentację do walki.

Pierwszą bramkę z rzutu karnego zdobył w 49 minucie Tomasz Kędziora (zawodnik Lecha Poznań) a wynik końcowy 2:0 w 87 minucie ustanowił Piotr Zieliński.

Przed meczem organizatorzy zadbali o sportową rozgrzewkę dla wszystkich młodych kibiców, natomiast w trakcie meczu na trybunach odbył się konkurs na najlepiej kibicującą szkołę z Gminy Komorniki. Najlepiej dopingującą grupą zostały Szkoła Podstawowa w Chomęcicach oraz Szkoła Podstawowa w Plewiskach.

Zwycięskim drużynom kibiców sprzęt sportowy wręczył znany piłkarz Andrzej Juskowiak (król strzelców i srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie) oraz Marcin Kaczmarek (Dyrektor GOSiR Komorniki)

Kolejne mecze nasza reprezentacja rozegra 11 października z Maltą we Wronkach oraz 14 października z Holandią w Swarzędzu.