Lech Poznań – Piast Gliwice 4:0 (0:0)

3. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Górnik Zabrze - najlepsi kibice pod Słońcem  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

3. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Górnik Zabrze - najlepsi kibice pod Słońcem Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter“To jeden z ważniejszych meczów” mówi o dzisiejszym spotkaniu Lecha Poznań z Piastem Gliwice trener Mariusz Rumak. W chwili obecnej Kolejorz znajduje się na piątym miejscu tabeli, stracił ostatnio kilka punktów remisując choćby z Pogonią czy Górnikiem. Beniaminek Piast jest na miejscu drugim. Według naszego szkoleniowca to zdyscyplinowany i dobrze grający zespół. Nie da się go zabiegać i trzeba wygrać umiejętnościami piłkarskimi.

W Lechu nie zagra Mateusz Możdżeń zdyskwalifikowany na dwa mecze za faul na Traore, pod znakiem zapytania są też kontuzjowani Manuel Arboleda i Hubert Wołąkiewicz.

1 - 0

Piast Gliwice

• 19:31 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 19:31 Świetny mecz w wykonaniu podopiecznych trenera Rumaka. Wysokie zwycięstwo i trzy punkty!
  • 92' Koniec spotkania!
  • 92' Ostatni strzał gości ale prosto w Burića!
  • 91' Lazdins faulował Trałkę w środku pola... To zagranie było na kartkę ale sędzia jej nie pokazał.
  • 90' 2 minuty doliczone do spotkania.
  • 89' Wilk niecelnie podawał do Wolskiego na prawą stronę boiska i jest aut dla gości.
  • 85' Pogrom na boisku! Ledwo wpuszczony na boisko Patryk Wolski przebiegł całą połowę gości i do tego strzelił bramkę! Lech prowadzi 4:0.
  • 84' Ceesay obronił strzał Podgórskiego w polu karnym Lecha.
  • 84' Ślusarski sam na sam z bramkarzem trafia w jego nogę!
  • 83' Rzut wolny dla gości w środku pola.
  • 81' Piast: Sikora za Jurado
  • 81' Lech: Wolski za Lovrencsicsa
  • 80' Lech nie opuszcza połowy gości!
  • 77' Henriquez na prawej stronie podawał do Toneva ten wrzucił wysoko piłkę w przed pole bramkowe gdzie lekko jej tor zmienił Ślusarski i umieścił piłkę w bramce! Ale gol zaliczony został Tonevowi! Lech prowadzi już 3:0
  • 75' Wilk do Ślusarza! To niemożliwe uderzenie nieudane a piłka minęła zaskoczonego Trelę i pryz prawym słupku wpadła do bramki! Sam strzelec po strzele poślizgnął się na murawie 🙂 Lech Poznań prowadzi 2:0.
  • 73' Piast: Cuerda za Zbozienia
  • 73' Lech: Wilk za Ubiparipa
  • 71' Rzut rożny dla gości.
  • 71' Kontratak gości zakończył się kompletnie niecelnym strzałem
  • 69' Ślusarski do Toneva! Tonev rozgrywa w polu karnym i próbuje strzelać, Trela odbija piłkę! Ślusarski próbuje dobijać głową ale poślizgnął się na murawie!
  • 68' Tonev rozgrywał ze środka boiska dobiegając do pola karnego podał na lewą stronę do Ślusarskiego. Bartosz podbiegł do linii kończącej boisko i oddać piłkę do Toneva, który o metr pomylił się strzelając.
  • 65' PIerwsza akcja Toneva i już rajd prawą stroną boiska. Pociągnął chwilę chcąc wrzucać w pole karne ale rykoszetem piłka odbiła się od Polaka i bez większego problemu została złapana przez Trelę.
  • 64' Lech Tonev za Drewniaka.
  • 64' Kartka dla Kebby Ceesaya za niesportowe zachowanie.
  • 63' Piast: Cicman za Zganiacza
  • 61' Trałka wysoko podaje do Lovrencsicsa w pole karne, ten podbiega do linii kończącej boisko odwraca się i podaje do Murawskiego. Niestety podanie zostaje przecięte prze obronę i piłka wylatuje po za pole karne.
  • 58' Ślusarski strzelał z 40 metrów na bramkę Treli! Trafił w poprzeczkę!
  • 57' Trałka faulem przerwał kontrę gości za co dostał żółtą kartkę.
  • 56' Ceesaya błąd w środku pola mógł zakończyć się rajdem Kędziory na bramkę Burića ale sam Kebba naprawił swój błąd.
  • 53' Ceesay wybił na rzut rożny.
  • 53' Lovrencsics na spalonym! To już kolejna ofensywna akcja Lecha w ostatnich minutach.
  • 52' Kolejna akcja Lechitów! Ubiparip stracił piłkę która przesła pod nogami obrońców do Trałki ale ten był już za blisko Treli, który rzucił się na murawę i złapał piłkę obiema rękami.
  • 49' Trałka w środku pola podał na prawą stronę do Ceesaya, który podbiegł do pola karnego. Przeskoczył z nogi na nogę i strzelił rogala, który wleciał do bramki po środku lewego słupka! Lech Poznań prowadzi z Piastem Gliwice 1:0.
  • 48' Lovrencsics strzelał wysoko ponad bramką nie stwarzając zagrożenia dla bramki Treli.
  • 47' Rzut rożny dla Kolejorza.
  • 45' Podgórski podał do Oleksego ten z lewego rogu pola karnego strzelał ale prosto w Ceesaya nogi po czym musiał interweniowac Burić.
  • 45' Druga połowa spotkania rozpoczęta.
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45' Podgórski z dystansu około 20 metrów trafił trochę poniżej spojenia lewego słupka bramki. Ta się aż zatrzęsła!
  • 44' Henriquez faulowany przez Izvolta w środku pola.
  • 43' Drewniak podawał do Lovrencsicsa przy lewej linii autowej, tej podbiegł w kierunku pola karnego wzdłuż linii i podawał w pole karne do jednego z kolegów ale obrona dość niepewnie grając sama sprawiła sobie problem ale nie skończyło się strata bramki.
  • 41' Trałka główkował w dobrze ustawionego Trelę ale niestety był na spalonym.
  • 40' Lazdins faulował Murawskiego. Rzut wolny dla Kolejorza na połowie gości.
  • 39' Ślusarski wrzuca w pole karne do Lovrencsicsa ale podanie przecięte zostaje przez jednego z obrońców i mamy rzut rożny.
  • 38' Dla Wołąkiewicza za faul na Kędziorze w środku pola.
  • 37' Kolejna akcja pod bramką gości. Ubiparip dośrodkowywał ale znowu brak wykończenia akcji.
  • 37' Wrzutka Lovrencsicsa do Ślusarskiego w pole karne ale ten nie doszedł do piłki!
  • 36' Wołąkiewicz zderzył się z Podórskim broniąc dostępu do pola karnego Lecha. Podgórski leży na murawie, Burić wybił piłkę na aut by można było sprawdzić czy przeciwnikowi nic się nie stało.
  • 33' Rzut rożny dla Kolejorza.
  • 32' Ogromne zamieszanie w polu karnym Lecha. Oleksy przy piłce ale na szczęście dopadł do niego jeden z obrońców, jednak piłka ponownie trafia do przeciwnej drużyny i tym razem Zganiacz strzela z niecałych 11 metrów ale wysoko ponad bramką.
  • 31' Ślusarski powstrzymywany przez Oleksego nie doszedł do piłki w polu karnym i grę wznowi Trela.
  • 30' Tym razem Ślusarski nie opanował podanie przy lewej linii autowej...
  • 29' Ubiparip rozgrywał w środku pola mając po drugiej stronie wolnego Henriqueza. Ten jednak postanowił zagrywać przed pole karne gdzie nie było nikogo z jego kolegów z drużyny.
  • 27' Nieprzepisowe zagranie Kędziory na Kamińskim i mamy rzut wolny dla Lecha.
  • 26' Prawdziwe oberwanie chmury obserwujemy nad boiskiem. Dosłownie ściana wody opada na murawę.
  • 24' Drewniak faulował Zbozienia. Rzut wolny na połowie gości.
  • 22' Z rzutu rożnego wrzutka w pole karne. Niestety ciężko było ocenić który z zawodników Lecha główkował piłkę w kierunku bramki ale słupek uratował poznaniaków przed stratą brami.
  • 22' Rzut rożny dla Piasta po rzucie wolnym, gdzie piłkę wybił Ceesay.
  • 20' Świetne podanie Ślusarskiego z linii kończącej boisko do Drewniaka! Strzał w kierunku bramki i jest rożny. Sędzia zauważył że jeden z zawodników gości dotknął piłki przed tym jak opuściła pole gry.
  • 19' Murawski prawą stroną boiska popędził za piłką, niestety dogonili go obrońcy i zmusili do do oddania piłki Lovrencsicsowi, który poślizgnął się na murawie.
  • 16' Lazdinsa strzał odbity przez obronę Lecha, piłka jednak trafia do Zganiacza, który bez namysłu strzela płasko po murawie. Burić nie miał problemów z obroną tego strzału.
  • 15' Rozpadało się na stadionie przy Bułgarskiej.
  • 14' Ubiparip strzelał z 40 metrów na bramkę ale chyba sam do końca nie wiedział gdzie strzela.
  • 13' Kartka dla Zganiacza za faul na Trałce.
  • 12' Drewniak nie opanował podania... a może raczej swoich nóg po podaniu od Ślusarskiego.
  • 10' Podgórki faulował i jest rzut wolny dla Kolejorza.
  • 9' Zbozień wybił piłkę na kolejny rożny po wrzutce z wcześniejszego wyrzutu.
  • 8' Lovrencsics w rogu boiska przygotowuje się do rzutu rożnego.
  • 8' Nieudanie podanie Drewniaka do Lovrencsicsa i jest aut dla gości na ich połowie.
  • 6' Teraz Murawski z podania Drewniaka próbował strzelać w kierunku bramki ale za słabo by zaskoczyć Trelę.
  • 4' Ubiparip dobijał głową w kierunku bramki gości ale Trela doskonale złapał.
  • 2' W tak zwanym kociołku zawieszony został ogromny transparent gdzie napisano "Zróbcie porządek ze stewardami albo my zrobimy sami".
  • 1' Rzut wolny dla gości.
  • 0' Gliwiczaninie ubrani są w czerwone stroje, a Lechici w niebieskie koszule z białymi spodenkami.
  • 0' Ślusarski i Drewniak rozpoczynają spotkanie.
  • 17:59 Piotr Reiss właśnie otrzymał pamiątkowy zegarek od prezeza Karola Klimczaka, za 400 meczów rozegranych w barwach Lecha Poznań.
  • 17:51 Witamy serdecznie. przed nami mecz 7 kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Piastem Gliwice. Goście od czterech spotkań nie przegrali ani jednego meczu, czy dzisiaj podtrzymają statystykę czy ulegną Lechowi, który jak dotąd ostatnie spotkanie z Lechią przegrał, a z Pogonią zremisował.