Lech Poznań – HSV 2:1 (0:1)

Przed meczem Lech Poznań - HSV Hamburg  Foto: LepszyPOZNAN.pl / pr

Przed meczem Lech Poznań - HSV Hamburg Foto: LepszyPOZNAN.pl / prMecz z drużyną z Hamburga rozpocznie się o godzinie 19:00, ale to nie jedyna jubileuszowa atrakcja Lecha przygotowana dla swoich kibiców. Już od godziny 16:00 na Bułgarskiej młodzi, jak również ci nieco starsi, będą mogli wziąć udział w licznych konkursach, a oprócz tego posłuchać  występów i niespodzianek, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Scena główna ustawiona zostanie na parkingu przed IV trybuną, a wystąpi na niej m.in. poznański zespół Muchy, Dżemik Blues czy Kolejorz Girls. Nie zabraknie również pierwszej drużyny Lecha Poznań oraz przedstawicieli Złotej 90-tki, czyli najbardziej zasłużonych ludzi Kolejorza. O szczegółach tej imprezy możecie przeczytać tutaj.

Zapraszamy na relację z meczu na łamach naszego portalu już od godziny 19:00.

2 - 1

HSV Hamburg

• 20:54 Spotkanie nie należało do bardzo zaciętych tym bardziej że była to gra towarzyska. Na szczęście nie brakowało emocjonujących momentów a zawodnicy obu drużyn popisywali na prawdę ładnym zagraniami. Końcowy wynik to 2:1 dla Lecha Poznań.
  • 93' Koniec spotkania.
  • 92' Kotorowski obronił dwa bardzo ładne strzały!
  • 91' Goście atakują bramkę Kotorowskiego. Jak na razie udaje się odeprzeć ataki.
  • 90' Sędzia doliczył 3 minuty do spotkania.
  • 89' Wilk faulowany po lewej stronie pola karnego. Piłkę zagrywał Reiss ale po uderzeniu odbiła się o jednego z obrońców HSV i wylądowała na siatce bocznej.
  • 88' Rzut roży dla gości.
  • 87' Kartka dla Kebby Ceesaya za faul na Bergu.
  • 81' Bereszyński zmylił obrońcę przeskoczył z lewej nogi na prawą i huknąl jak z armaty strzelając z Mickela.
  • 80' HSV: za Beistera Ciekmeier
  • 79' Rzut rożny dla Lecha. Reiss z rożnego płasko po murawie Karola Lenitty a ten bardz ładnie posłał piłkę w kierunku bramki jednak Mickel dbrze ustawiony złapał piłkę.
  • 76' Bardzo ładne rozegranie Bereszyńskiego w polu karnym gości i podanie do Wilka ustawionego na wprost bramki i gol! Wynik 2:1.
  • 72' W końcu! Wcześniej kilka strzałów niedokończonych zakończyło się rzutem rożnym, po którym piłka trafiła do Ivana Djurdjevića. Ten nie miał wyjścia i umieścił piłkę w bramce. Wynik 1:1.
  • 71' Bereszyński przeszedł od środka boiska pod pole karne gości mijając kilku zawodników gości, podał do Kędziory, który miał wrzucić piłkę w pole karne.
  • 67' Beister na spalonym.
  • 65' HSV: Brown za Jiraceka
  • 65' Wilk w polu karnym HSV dobiega do piłki, końcówką buta dosięgnął piłki która odbiła się od bramkarza i wyleciała po za pole gry
  • 62' Bereszyński zderzył się Sowahem. Groźnie to wszystko wyglądało ale na szczęście po chwili przerwy gra zostaje wznowiona z oboma zawodnikami na boisku.
  • 61' Goście bronią dostępu do bramki. Drewniak z pierwszej piłki strzela na bramkę Mickela ale robi to kompletnie niecelnie.
  • 57' Ceesay wybija na rzut rożny.
  • 56' Ubiparip strzela prosto w obrońcę i piłka wychodzi po za pole karne.
  • 53' Rzut wolny dla Lecha tuż przy linii pola karnego HSV.
  • 51' Podanie Reissa do Bereszyńskeigo w pole karne. Niewiele zabrakło do umieszczenia piłki w bramce...
  • 50' Tesche strzela z dystansu wprost w Kotorowskiego, ten odbija piłkę ale dobiega do niej by ją złapać.
  • 49' Henriquez wywalczył rzut rożny.
  • 47' HSV: Steinmann za Rudnevsa
  • 45' Lech: pojawili się Djurdievic, Reiss, Cessay, Linetty, Henriquez oraz Bereszyński
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę.
  • 19:53 Rocznicowy pokaz ogniowy przed nami!
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania. Po golu Markusa Berga Kolejorz przegrywa 0:1.
  • 43' Ubiparip strzelał z linii rozpoczynającej pole karne. Piłka minimalnie minęła słupek i wyszła po za pole gry.
  • 41' Markus Berg ponownie próbował pokonać Kotorowskiego jednak zamiast do bramki trafił w boczną siatkę.
  • 38' Oblężenie bramki Kolejorza trwa...
  • 30' Po błędzie Ratajczaka za sprawą kapitana gości Markusa Berga Lech przegrywa 0:1! Berg posłał wręcz śmiesznie słabą piłkę pod rzucającym się Kotorowskim i umieścił ją w bramce.
  • 27' Kolejny rożny dla Lecha.
  • 26' Ubiparip nie doskoczył do piłki w przed polu bramkowym. Doszedł do niej Tonev próbując wbijać ją ponownie w pole karne ale Bruma wybił ją na rożny.
  • 24' Piłka w polu karnym Lech krąży jak po sznurku od Beistera do Rudnevsa ogrywając obrońców. W końcu ostatnie podanie do Beistera, strzał ale kompletnie nie celny. Piłka opuściła pole gry.
  • 23' Rzut rożny dla Lecha.
  • 22' Rudnevs chyba daje taryfę ulgową poznaniakom, ponieważ właśnie wybił piłkę na aut w sytuacji dosyć prostej do rozegrania.
  • 21' Ponownie rzut rożny dla gości.
  • 20' Rudnevs ponownie przy piłce wbiega w pole karne gdzie jest zupełnie sam z Kotorem! Chyba za mocno się odchylił i bo strzał wydawał się niedopracowany bo piłka przeleciała obok prawego słupka. Kibice oklaskując i skandując imię Łotysza dziękowali za ładną akcję.
  • 19' Rzut rożny dla HSV.
  • 18' Rudnevs w polu karnym razem z nim wbiega Kamiński, którego zadaniem jest neutralizowanie Łotysza w tym meczu ale chyba nie bardo sobie z tym radzi. Artjoms strzela ale prosto w Kotorowskiego.
  • 14' Rzut rożny dla HSV. Sala w rogu szykuje się do wrzutki.
  • 10' Rudnevs wchodzi w pole karne Lecha. Sam na sam z Kotorem jednak sędzia liniowy w porę uniósł chorągiewkę, ponieważ Łotysz był na pozycji spalonej.
  • 8' Berg w polu karnym Lecha przy linii końcowej, odwrócił się i płasko podawał do jednego z kolegów w przed pole bramkowe ale Kotorowski dobrze ustawiony rzuca się na murawę i przejmuje podanie.
  • 6' Rzut wolny dla Lecha po prawej stronie pola karnego gości. Wrzutka w pole karne jednak za dużego zagrożenia nie było a Mickel wypiąstkował piłkę po za pole karne będąc faulowanym.
  • 5' Ratajczak walczył z Salą o piłkę przy linii kończącej boisko po stronie HSV jednak niemiecki obrońca zdołał wywalczyć aut i przerzucić ciężar gry na środek boiska.
  • 3' Pierwsza próba zagrożenia bramce Mickela przez Ubiparipa. Sytuacja jednak była za trudna dla poznańskiego zawodnika i piłka przeleciała wysoko ponad poprzeczką.
  • 0' Zaczynamy spotkanie.
  • 19:02 Artjom Rudnevs otrzymał właśnie pamiątkową koszulkę z podpisami zawodników i kibiców.
  • 18:52 Na boisko wybiegło właśnie 188 ubranych na biało dziewczyn z Kolejorz Girls i jednego z poznańskich liceów. Tym samym przy wtórach utworu Króla Popu Michaela Jacksona "They don't care about us" po raz pierwszy zatańczyło tyle osób na murawie poznańskiego stadionu.
  • 18:49 Mecz symbolicznie rozpocznie Mirosław Okoński, były zawodnik grający w niegdyś w barwach obu drużyn.
  • 18:48 Już od godziny 16:00 pod stadionem trwają imprezy poprzedzające mecz. Niewątpliwym zaineresowaniem kibiców cieszy się z pewnością Artjom Rudnevs, który kilka miesięcy temu opuścił Poznań i pojechał do Hamburga i zagra dzisiaj przed poznańską publicznością.
  • 18:47 Witamy serdeczenie! Przed nami towarzyski mecz pomiędzy Lechem Poznań a HSV Hamburg w ramach jubileuszu 90 lat istnienia poznańskiego klubu.

Kotorowski, Kędziora, Trałka, Lovrencsics, Ubiparip, Murawski (kpt.), Drewniak, Tonev, Możdżeń, Kamiński

rezerwa: Burić, Djurdiević, Wilk, Reiss, Ślusarski, Ceesay, Linetty, Henriquez, Bereszyński

trener: Mariusz Rumak