Lech – HSV 2:1 (fotorelacja)

Towarzyskie spotkanie Lech Poznań - HSV Hamburg - 3.10.2012 r. Stadion Miejski  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter
Setki kibiców Lecha Poznań przybyło na mecz z HSV Hamburg. Oczywistym powodem pojawienia się kibiców była obecność Artjomsa Rudnevsa, który w trakcie drugiej połowy żegnając się z kibicami rozdawał autografy. Mecz z niemieckim zespołem był elementem rozliczenia za transfer Łotysza.

Spotkanie nie należało do bardzo zaciętych tym bardziej że była to tylko gra towarzyska., jednak na szczęście nie brakowało emocjonujących momentów. Końcowy wynik to 2:1 dla Lecha Poznań a strzelcami bramek byli: 30. Markus Berg, 72. Ivan Djurdjević oraz w 76. Jakub Wilk.
“Do pierwszej połowy moi zawodnicy podeszli chyba za bardzo towarzysko. Ich bierna postawa doprowadziła do sytuacji korzystnej dla rywali. Po przerwie doszło do zmian osobowych, ale przede wszystkim do zmiany sposobu gry.” – mówił trener Lecha Poznań Mariusz Rumak po meczu.