PP: Historyczny awans Warty Poznań! (fotorelacja)

1/16 finału Pucharu Polski - Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Warta Poznań po bardzo dobrym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała wygrała 1:0, co dało jej awans do kolejnej fazy rozgrywek Pucharu Polski! Dla przypomnienia należy dodać że ostatni raz w 1/8 finału Pucharu Polski Zieloni grali odpowiednio 17 i 27 lat temu.

Trzeba przyznać że ten mecz Warta zagrała bardzo dobrze. W pierwszej połowie było nawet fantastycznie. Jedyna bramka w meczu padła z rzutu karnego po strzale Bartczaka, który był rezultatem faulu na Koszniku. Do połowy wiele okazji mieli poznaniacy na podwyższenie wyniku jednak bezskuteczne okazały się starania. Drużyna przeciwna w drugiej odsłonie meczu atakowała częściej choć też nie można było tego nazwać jakimś zmasowaniem, ponieważ bardzie wynikały one z błędów obrony Warty.

Trener gości Robert Kasperczyk podsumowując mecz powiedział: “Gratuluję trenerowi Owczarkowi i jego drużynie zwycięstwa. Moi zawodnicy zawiedli mnie na całej linii. Nie można przecież grać pierwszej połowy meczu a drugiej przesypiać. Muszę przyznać że liczyliśmy na to że uda się zabiegać rywala ale bronił sie on mądrze i skutecznie dzieki czemu nie mogliśmy grać swojej piłki”.

Czesław Owczarek powiedział tylko “Mamy wiele do poprawienia ale jednocześnie bardzo cieszę się z tego zwycięstwa”.