Lech Poznań – Polonia Warszawa 1:0 (0:0)

KKS Lech Poznań - Polonia Warszawa - 10.11.2010 r.  Foto: Piotr Rychter

KKS Lech Poznań - Polonia Warszawa - 10.11.2010 r. Foto: Piotr RychterPrzed Lechem Poznań kolejny sprawdzian. Tym razem w meczu 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy poznaniacy podejmą Polonię Warszawa. Oba zespoły walczą o możliwość startów w europejskich pucharach.

Lech zagra w osłabieniu. Za kartki pauzować muszą Artiom Rudnev i Hubert Wołąkiewicz. Do końca sezonu zabraknie również Sergeia Krivetsa, a Manuel Arboleda nadal trenuje tylko indywidualnie, a na domiar złego niepewny jest występ Luisa Henriqueza, który w spotkaniu z Legią doznał urazu mięśnia brzucha.

W szeregach Polonii zabraknąć może Avirama Baruchyana, Roberta Jeża oraz Sebastiana Przyrowskiego.

1 - 0

KSP Polonia Warszawa

• 22:26 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:25 Bardzo emocjonujący mecz. Dużo zespołowego grania po ob u stronach. Jednak ostatecznie i zupełnie zasłużenie wygrał Lech Poznań.
  • 90'+4 Koniec! Koniec! Lech Poznań wygrywa 1:0 z Polonią Warszawa po pięknym golu Vojo Ubiparipa.
  • 90'+3 Murawski strzelał ale niecelnie.
  • 90'+3 Ostatni rzut wolny dla Lecha?
  • 90'+3 Znowu zamieszanie w polu karnym Lecha. Dwaliszwili przewrotką próbował strzelać na bramkę Burića ale na szczęście piłka o włos minęła poprzeczkę.
  • 90' Cani pchnął Wojtkowiaka w polu karnym w przerwie gry! Sędzia nie miał wyjścia i wyrzucił go z boiska!
  • 89' Lech: Wolski za Ubiparipa
  • 88' Sadlok strzelał z prawego rogu na linii pola karnego! piłka o dwa metry.
  • 88' Możdżeń faulowany w środkowej strefie boiska.
  • 85' Murawski na na murawie. Właśnie schodzi w asyście ekipy medycznej ale już nie wygląda to tak groźnie jak przed chwilą. Oczekuje teraz by zostać wpuszczonym na pole gry.
  • 81' Polonia: Pazio za Brzyskę
  • 81' Lech: Drygas za Toneva
  • 76' Teodorczyk faulował Wojtkowiaka w polu karnym Lecha - grę wznowi Burić
  • 74' Tonev próbował podawać do Murawskiego w pole karne... tyle że Murawski nie zdołał dobiec do piłki.
  • 73' Kamiński ze spokojem pozwolił piłce opuścić boisko. Grę wznowi Burić.
  • 72' Teodorczyk w polu karnym Lecha próbował strzelać głową ale na szczęście dla poznaniaków nie doszedł do piłki.
  • 72' Lech: za Djurdievića zagra Drewniak.
  • 69' Djurdjuvić upadał właśnie na murawę. Skacząc do piłki obracał się i chyba trochę nieszczęśliwie upadł.
  • 68' Kolejny rzut rożny dla gości - Teodorczyk już w rogu przygotowany do wybicia. Kikut pewnie wybija piłkę z pola karnego.
  • 65' Rożny dla poznaniaków.
  • 65' Polonia: Cani za Wszołka
  • 64' Oklaskiwany Burić! za wysokie wyłapanie piłki.
  • 64' Rzut rożny dla gości.
  • 62' Polonia: na boisku Bruno
  • 61' Wojtkowiak wywalczył aut przerywając akcję gości na połowie Lecha.
  • 58' Vojo Ubiparip! To on właśnie uszczęśliwił stadion przy Bułgarskiej! Pięknym wolejem z siedmiu metrów posłał piłkę do siatki!
  • 56' Płaskie podanie do Ubiparipa w polu karnym! Strzał po murawie i piłka w rękach Przyrowskiego!
  • 56' Tonev z prawej strony boiska wrzucał na piąty metr do Ubiparipa! Vojo nie zdołał dojść do piłki głową!
  • 53' Możdżeń przeprowadził piłkę przez środkową strefę boiska, podał do Ubiparipa, który za długo zwlekał ze strzałem. Kiedy się już zdecydował posłał bardzo wysoką piłkę ponad bramką.
  • 52' Kamiński ratował bramkę Lecha! Burić za daleko wysunięty. Marcin ustawiony na linii bramkowej wybijał piłkę po za pole karne!
  • 51' Wysokie podanie w pole karne do Możdżenia - niecelne a Możdżeń nie ruszył do piłki.
  • 50; Dwaliszwili strzelał z linii rozpoczynającej pole karne ale Burić odbił piłkę. Atakować po błędzie poznańskiego bramkarza próbował jeszcze Teodorczyk ale główka mu nie wyszła - Burić bez problemu złapał piłkę.
  • 48' Djurdiević wrzucał do Toneva ustawionego tuż przy bramce, próba skierowania piłki głową do bramki skończyła się wybiciem przez Przyrowskiego na rożny.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45'+1 Sędzia zaprosił zawodników na przerwę.
  • 45'+1 Znowu Murawski. Tym razem z prawego rogu pola karnego próbował wrzucać do kolegów w przed pole karne ale żadnego z nich tam nie było - piłkę złapał Przyrowski.
  • 45' Doliczona zostaje jedna minuta do tej połowy.
  • 44' Goście atakują. Wywalczyli aut na wysokości pola karnego poznaniaków.
  • 43' Sadlok próbował zaskoczyć Burića strzałem z 20 metrów ale zaskoczył swoich kolegów. Piłka poleciała w zupełnie innym niż zaplanowanym kierunku.
  • 41' Wojtkowiak przeciął płaskie podanie w pole karne i wybił piłkę na aut.
  • 39' Teodorczyk wysoko próbował nogą przejmować pikę. Przy okazji uderzył stopą Djurdievića który upadł na murawę. Ostatecznie bezdyskusyjnie Teodorczyk zobaczył żółty kartonik.
  • 37' Teodorczyk faulowany niespełna 40 metrów od bramki Lecha. Wrzutka w pole karne ale bez zagrożenia dla bramki.
  • 36' Dwaliszwili najpierw przyjął wysokie podanie potem podbił lekko piłkę i przewrotką próbował zaskoczyć Burića ale piłka minęła słupek.
  • 34' Teodorczyk wbiegł w pole karne do wysokiego podania, był sam na sam z Buriciem, rzucił się do piłki ale na szczęście dla poznaniaków odgwizdany został spalony.
  • 30' Murawski faulowany przez Wszołę w środku boiska za co sędzia pokazał mu żółty kartonik.
  • 28' Rzut rożny dla Lechitów.
  • 24' Rafał Murawski doskonale się pokazuje w środku pola.
  • 20' Teodorczyk walcząc z Kamińskim w polu karnym Lecha upadł. Liczył zapewne na odgwizdanie jedenastki przez sędziego ale przeliczył się - sędzia był blisko całego zdarzenia.
  • 18' Lechici znowu przed szansą strzelenia gola. Płaskie podanie w pole karne nie dotarło jednak to Toneva.
  • 17' Teodorczyk przytrzymywał Wojtkowiaka na połowie poznaniaków i jest rzut wolny.
  • 15' Wrzutka w pole karne do Ślusarskiego. Napastnik nie zdołał opanować piłki i nie stworzył zagrożenia dla bramki gości.
  • 14' Możdżeń wywalczył aut na wysokości pola karnego gości.
  • 13' Tonev rozminął się z płaskim podaniem wprost w pole karne! Miał przed sobą tylko jednego obrońcę ale nic z tego.
  • 12' Trałka zderzył się Kikutem przy środkowej lini boiska i mamy rzut wolny.
  • 11' Rzut rożny dla gości.
  • 10' onRzut wolny dla Lechitów trochę pad 22 metry od bramki. Tonev wykonywał rzut wolny, strzelał wprost na bramkę Przyrowskiego. Bramkarz gości rozciągnął się jak długi w bramce ale zdołał złapać piłkę.
  • 9' Możdżeń piętą zagrywał do Ubiparipa pod bramkę!
  • 8' Teodorczyk samopas wpuszczony w pole karne! Musiał podbiec pod linię kończącą boisko by dojść do wysokiego podania ale zdołał, lekko się cofnął w głąb pola karnego naciskany przez obrońców Lecha strzelił - słabo, piłka skozłowała wprost w ręce Burića.
  • 6' Dobra okazja zmarnowana, Możdżeń tuż przed polem karnym Polonii przejął piłkę i mógł podawać Ślusarskiego, który był ustawiony na czystej pozycji. Niestety Możdżeń za długo zwlekał z podaniem i zrobił to na tyle niedokładnie że goście przejęli piłkę.
  • 4' Lechici próbowali właśnie rozgrywać na połowie Polonii. Kikut podawał pod pole karne ale za mocno i goście rozpoczną od autu.
  • 2' Goście naciskają już od pierwszych minut. Przed chwilą Burić musiał interweniować po strzale jednego z gości.
  • 1' Goście ubrani są w tradycyjne czarne stroje z białymi numerkami, a gospodarze biało granatowo.
  • 0' Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu zabrzmiał.
  • 20:24 Witamy, już za kilka minut rozpocznie się spotkanie 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Kibiców jest bardzo dużo, wszystko wskazuje że jest ich około 30 tyś.