Czerwonak K U L T U R A

Hip Hop w GOK “Sokół”

taniec  Foto: sxc

taniec Foto: sxcTaniec od kilku lat jest coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu. Nic zatem dziwnego, że wszelkie zajęcia związane z nauką tańca cieszą się dużym zainteresowaniem. Najlepsze wyniku osiągnąć można, jeśli przygodę z tańcem rozpocznie się jak najwcześniej. Zachęcamy zatem wszystkie dzieci i młodzież do wzięcia udziału w stałych zajęciach z tańca hip hop z elementami street dance, które organizuje Gminny Ośrodek Kultury Sokół w Czerwonaku. Poprowadzi je Joanna Neumann.

Hip Hop to taniec nowoczesny zapoczątkowany przez Afro-amerykanów i Latynosów. Powstał na początku lat siedemdziesiątych XX wieku. Taniec ten posiada bardzo otwartą technikę. Łączy klasyczne style technicznie takie jak: locking, popping, house i break dance. Do upowszechnienia się tego stylu przyczyniły się teledyski wykonawców muzyki hip-hop, soul, pop czy R N B. Tancerze tańczący hip-hop cieszą się coraz większym zainteresowaniem.  Style, jakie zostaną wprowadzone na kursie to: Old School Hip-Hop, Locking, House, oraz elementy Break Dance.

Joanna Nemann już wielokrotnie prowadziła warsztaty w Gminnym Ośrodku Kultury Sokół. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Poznaniu. Brała udział w licznych warsztatach tańca współczesnego, modern jazzu, funky latino, latin jazz’u, american modern, modern jazz underground, bboying’u, hip hopu. Szczególnie rozwijająca była współpraca z takimi pedagogami jak Alassane Wat, Thierry Verger, Gretchen Studien-Web, Alexandr Azarkevitch, Jean Claude Marignale czy Piotr Jagielski. Obecnie prowadzi grupy dzieci, młodzieży jak i dorosłych w najróżniejszych technikach takich jak: balet dla najmłodszych, hip hop, latin jazz, funky latino, taniec współczesny, jazz oraz streching.

Pierwsze zajęcia rozpoczną się w czwartek 12 kwietnia. Kolejne odbywać się będą w każdy czwartek od 17:00 do 18:15 w Gminnym Ośrodku Kultury Sokół w Czerwonaku. Koszt pojedynczych zajęć wynosi 15,00 zł.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz