Misterium już w sobotę. Jak dojechać?

Autor: irag. Poznań, 30 Marca 2012

Misterium Męki Pańskiej Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPo rocznej przerwie największe na świecie Misterium Męki Pańskiej wraca na poznańską Cytadelę. Wydarzenie to z roku na rok przyciągało coraz większe tłumy. Nic dziwnego, że w ubiegłym roku czegoś tym tysiącom ludzi zabrakło przed Świętami Wielkiej Nocy.

Wracamy w to miejsce, które jest najpiękniejszym miejscem w Polsce – wyjaśniają organizatorzy – Dzwon Pokoju, naturalne ukształtowanie terenu wraz ze wznmiesieniami, ogromna łąka z ubitą ziemią i okalającymi ją drzewami tworzy w centrum Poznania swoistą enklawę, która swą pełnię osiąga podczas przedstawiania Misterium Męki Pańskiej w sobotę przed Niedzielą Palmową.

Misterium poprzedzi Msza Święta w kościele p. w. św. Jana Bosko o 18:00. Wezmą w niej udział aktorzy. Po mszy jej uczestnicy przejdą procesjonalnie na Cytadelę.

W Misterium tradycyjnie po scenie zmartwychwstania Jezusa Chrystusa nastąpi Papieska scena finałowa wraz z udziałem tancerzy – tłumaczą organizatorzy.

Misterium odbędzie się tradycyjnie w sobotę (31.03) przed Niedzielą Palmową. Początek zaplanowano na godzinę 20:00. Wstęp na to wydarzenie, które potrwa około 80 minut jest bezpłatny.

Przyjdź na Misterium i przeżyj wyjątkowe chwile! – zachęcają osoby zaangażowane w organizację Misterium – nie zważaj na trudności.

KOMUNIKACJA MIEJSKA

Ponieważ w Misterium uczestniczyć będzie kilka tysięcy osób najłatwiej będzie dostać się na miejsce korzystając z komunikacji miejskiej. By przejazd na Misterium był łatwiejszy zostanie uruchomiona dodatkowa linia tramwajowa nr 22. Dodatkowe autobusy kursować będą na liniach nr 51, 63 oraz 74. Od godziny 18:00 do 20:00 będą one jeździły co około 10 minut.

Bimby na linii nr 22 jeździć będą na trasie z ulicy Gwarnej przez Święty Marcin, rondo Kaponiera, ulicami Roosevelta, Pułaskiego, Winogrady, Murawa, al. Solidarności do Połabskiej.

Po zakończeniu Misterium więcej tramwajów jechać będzie z pętli Połabska oraz ulicy Winogrady w kierunku centrum. Na linie autobusowe nr 51, 63, 74 oraz 90 skierowane zostaną dodatkowe autobusy.

KOLEJ

Osoby jadące z poza Poznania na Misterium Męki Pańskiej będą mogły skorzystać w sobotę z oferty specjalnej Powrót gratis.

Każdy, kto kupi bilet na przejazd pociągiem interREGIO, REGIO lub REGIOekspres Spółki ”Przewozy Regionalne”, w sobotę (31.o3) w jedną stronę wg taryfy normalnej lub z ulgą ustawową (w tym posiadacze REGIOkart) do Poznania a po przyjeździe na Misterium uzyska na tym bilecie stempel organizatora przy wyjściu z Cytadeli – może powrócić do stacji wyjazdu na podstawie ostemplowanego biletu, bez dodatkowych opłat!

Podróż powrotna, musi być rozpoczęta z Poznania najpóźniej do godz.14:00 w niedzielę (1.04) i odbywać się tą samą drogą, co przejazd „tam”.

Misterium Męki Pańskiej Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

PROGNOZA POGODY (aktualizowana-ostatnio o 11:20)

Sobotni poranek będzie deszczowy. Padać dość intensywnie może od 11:00 do około 14:00 i trzeba się liczyć, że będzie to deszcz i deszcz ze śniegiem. Później deszcz będzie jeszcze słabszy i przelotny. Po godzinie 18:30 padać już nie powinno, choć cały czas będzie pochmurno. Deszcz, ale słaby pojawi się jeszcze około 23:00.

Będzie zimno. Maksymalnie, wczesnym popołudniem, będzie około +6 stopni. Niestety po południu temperatura zacznie spadać. O godzinie 17:00 będzie 5 stopni, gdy Misterium się rozpocznie, a więc o godzinie 20:00 będzie to zaledwie od 1 do 2 stopni i taka temperatura powinna się utrzymać do około 23:00. Wiatr będzie słabszy niż rano.

Misterium Męki Pańskiej Foto: Piotr Rychter

Misterium Męki Pańskiej jest przedsięwzięciem samofinansującym się. Aktorzy uczestniczą w nim społecznie, bez wynagrodzenia. Niemniej jednak spektakl wymaga ponoszenia co roku sporych nakładów finansowych. Pieniądze pozyskane poprzez mecenat i wsparcie władz samorządowych pokrywa tylko część kosztów. Stąd też, każdorazowo, tuż po zakończeniu spektaklu, aktorzy w kostiumach, z pochodniami, zbierają dobrowolne ofiary na pokrycie wydatków.

Każdy grosz, choćby drobna kwota jest cenna, dlatego już teraz z góry dziękujemy za życzliwość. Udzielający nam wsparcia mogą czuć się w pełni współorganizatorami spektaklu.

Jeśli ktoś zechciałby wesprzeć Misterium finansowo, może dokonać wpłaty bezpośrednio na konto nr:

Dom Zakonny Towarzystwa Salezjańskiego Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

nr. konta: 83 1240 1763 1111 0000 1812 9067

Misterium Męki Pańskiej Foto: Piotr Rychter

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.