Lech Poznań – ŁKS Łódź 4:0

Lech Poznań - Polonia Bytom - 20.11.2010 r.  Foto: Piotr Rychter

Lech Poznań - Polonia Bytom - 20.11.2010 r. Foto: Piotr RychterPojedynek Dawida z Goliatem – tak chciałoby się określić dzisiejsze spotkanie Lecha i ŁKSu. Jednak trudno doszukiwać się w którejś z drużyn z chociażby namiastki przewagi. Co prawda Lech ma przewagę siedmiopunktową przewagę nad rywalem jednak jesienna postawa na boisku jest wręcz fatalna. Były Mistrz Polski od niespełna osimiu godzin nie strzelił bramki ani nie wygrał spotkania w Ekstraklasie.

Łodzianie także po za problemami wewnątrz klubu jesienią nie zachwycają swoją grą. Ostatnie pięć meczy przegrali przy czym zdobyli dwie bramki. Kto wygra? Ciężko określić… sercem jesteśmy za Kolejorzem jednak rozum podpowiada “nudy panie, nudy” – oby się mylił!

Serdecznie zapraszamy na relację z tego spotkania, które rozpocznie się dzisiaj o godzinie 18:00.

4 - 0

ŁKS Łódź

• 19:52 Dziękujemy za udział w relacji z meczu i serdecznie zapraszamy na kolejne.
  • 19:51 W tym spotkaniu przeważali gospodarze i to pod każdym względem. ŁKSowi udawało się co jakiś czas podejść do braki Burića ale tylko dwa strzały tak na prawdę mogły zagrozić jego bramce. Dzisiaj Lech zagrał tak jak powinien grać cały czas. Jednak pytanie "czy to przebłysk na chwilę czy się w końcu obudzili" pozostaje aktualne. Przed nami ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej, które odbędzie się 12.12 na Stadionie Miejskim. czy Lech podtrzyma formę i wygra z Zagłębiem? Okaże się. Na razie cieszymy się ze zwycięstwa nad ŁKSem. Przypomnijmy dzisiejszych strzelców Krivets (13'), Tonev (31'), Rudnev (32'), Możdżeń (43').
  • 90'+2 Sędzia odgwizduje koniec spotkania. Mecz 16. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a ŁKSem Łódź zakończył się wynikiem 4:0.
  • 90'+2 Stilić strzelał prosto w mur...
  • 90'+1 Stilić faulowany przez Kaczmarka około 20 metrów od bramki
  • 90' Sędzia dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu spotkania.
  • 90' zmiany w ŁKSie, Nowak wchodzi za Szałachowskiego
  • 89' rożny dla Lecha
  • 88' Wznawia bramkarz gości po przewinieniu Krivetsa w polu karnym gdzie walczył na ziemi z dwoma obrońcami ŁKSu o piłkę.
  • 86' Po aucie Wojtkowiak wrzucał piłkę do Ubiparipa w pole karne, ten nie zdołał się dobrze złożyć do strzału główką i piłka przekroczyła linię kończącą boisko.
  • 84' Krivets przed szansą strzelenia bramki... popędził za futbolówką która odbiła się od jednego z obrońców i wystrzelił ale w tym pędzie nie złożył się dobrze wyglądało to raczej jak podanie a nie strzał.
  • 82' Ostania zmiana w Lechu Poznań. Z boiska zszedł Rudnev a za niego grać będzie Ubiparip.
  • 80' Rzut wolny dla ŁKSu w prawym rogu pola karnego Lecha. Kaczmarek postanawia od razu strzelać... kompletnie niecelnie daleko ponad bramką.
  • 79' Krivets odesłany przez sędziego z boiska by został opatrzony przez ekipę medyczną. Po ostatnim starciu polu karnym ma rozcięte nieznacznie ucho.
  • 79' Szałachowski próbował strzelać z zaskoczenia między obrońcami. Niecały metr zabrakł by piłka wleciał pod poprzeczką do bramki.
  • 77' Stilić z prawej strony boiska bardzo niedokładnie do poirytowanego Rudneva, któremu piłkę sprzed nosa zabrał stoper gości
  • 75' Gra wyraźnie straciła na dynamice... ŁKS przestał się chyba łudzić że może strzelić Lechowi gola a Lechowi chyba nie spieszno do podnoszenia wyniku
  • 72' Boisko opuszcza Tonev za którego grać będzie Stilić
  • 68' Próby zmiany wyniku przez gości wyglądają dosyć dziwnie... stwarzają sytuacje podbramkowe ale jak przychodzi co do czego to Mięciel czeka na stoperów Kolejorza by odebrali mu piłkę.... chyba nie tak to powinno wyglądać
  • 67' Krivets faulowany przez Romaniuka
  • 65' Rudnev sam poprowadził piłkę wzdłuż linii pola karnego... mógł podawać jednak zdecydował się strzelać ale wykonał to tak słabo że Velimirović nie miał kompletnie żadnych problemów ze złapaniem piłki toczącej się po murawie.
  • 63' w Lechu także zmiana - schodzi za Możdżenia wchodzi Kamil Drygas
  • 63' Zmiana w drużynie ŁKSu - schodzi Kłus za którego zagra Romańczuk
  • 61' Kryvets podawał do Rudneva na główkę ale w między czasie jeden z zawodników ŁKSu dotknął piłki i wybił ją na rzut rożny.
  • 60' Kaczmarek starał się szybko zagrać do kolegi przed nim ale na jego drodze znalazł Kamiński którzy zatrzymał podanie.
  • 58' Wolny dla gości tuż przy linii autowej na wysokości pola karnego Lecha. Wrzutka w pole karne którą przecina Burić piąstkując piłkę daleko poza pole karne.
  • 57' Możdżeń z prawej strony w pole karne wrzuca do Rudneva prosto na jego głowę ale Łotysz nie złożył się dobrze do strzału i piłka poszybowała po za boisko.
  • 57' Rudnev podawał wysoką piłką do Krivetsa w pole karne ale za wysoko.
  • 55' Zdawało by się że goście próbują przejąć inicjatywę ale widać że Lechici kontrolują każdy centymetr boiska.
  • 53' Gospodarze są głodni goli, Krivets kiwnął kilku obrońców i próbował podawać do Rudneva ale znalazł się inny stoper który zatrzymał piłkę
  • 49' Goście próbują, podanie do Mięciela ten strzela ale jakoś tak bez przekonania tak jakby podawał do kolegi przed nim...
  • 47' Goście wyraźnie poddenerwowani zaczęli rozgrywać rzut wolny bez pozwolenia sędziego i mają pretensje o to że złapał piłkę w trakcie toczenia się po murawie w środek pola karnego 🙂 sędzie upomniał zawodników i kazał ponowić wolny
  • 47' Faulowany zawodnik gości i mamy wolny na tuż przy polu karnym.
  • 47' Henriquez faulowany przez Szałachowskiego
  • 45' Druga połowa tego pięknego spotkania rozpoczęta!
  • 45'+1 chyba ostatni aut w tej części spotkania? Tak! Koniec pierwszej połowy.
  • 45'+1 rożny dla Lecha
  • 45' pierwsza połowa przedłużona o minutę
  • 44' Zawodnicy Kolejorza dominują pod każdym względem, cały czas przebywają na połowie gości.
  • 43' Velimirović leży jak długi na murawie po wybronieniu wcześniejszego strzału na bramkę by zostać przerzuconym przez Możdżenia! (wynik 4:0)
  • 41' Faulowany Henriquez przez Kłusa.
  • 40' Tonev z lewej strony pola karnego gości tańczy wręcz ze stoperami przeciwnika. Najpierw wrzutka w pole karne odbiła się od nich więc Tonev podbiegł do lini kończącej boisko i próbował wrzucać w pole karne ale w tym pędzie nie udało mu się tego celnie wykonać.
  • 37' Mięciel przedarł się w pole karne pędząc z piłką przy nodze postanowił oddać strzał w kierunku bramki... jednak chyba sam jest zaskoczonym tym co zrobił. Piłka bardzo powolnie poturlała się wręcz do Burićia który nie miął żadnego problemu z jej złapaniem.
  • 36' ŁKS próbuje coś zrobić... co jakiś czas przechodzą na połowę Lecha jednak akcje nie są zbyt groźne.
  • 32' Wydawało by się że z tego nic ciekawego nie będzie... Rudnev stał od lewego słupka bramki gości jakieś 3 metry kiedy dostał wysoką piłkę, w której odebraniu przeszkadzał mu Stefańczyk. Jednak Rudnev zdołał opadnować piłkę i odwracając się w kierunku bramki wolejem posłał piłkę między Velimirovića a słupek! Tym sposobem Rudnev strzelił 15 gola w sezonie i dał trzeciego gola Lechowi! (wynik 3:0)
  • 31' Tonev szybkim susem wyprzedził stoperów gości wchodząc w pole karne został sam na sam z Velimirovićem. Opanowany Tonev podbiegł bliżej i puścił płaską piłkę tuż koło bramkarza! Mamy 2:0 dla Lecha.
  • 30' Henriquez wrzuca w pole karne wprost do Rudneva ale ten nie zdołał dość do piłki która powinna znaleźć się w bramce.
  • 27' Podanie do Możdżenia który próbował przelobować bramkarza gości ale ten świetnie się zachował i wybronił to zagranie.
  • 26' Wybicie z rożnego, po chwili zamieszania w polu karnym piłka trafia do Wojtkowiaka, który podał do Możdżenia! Strzał i bramkarz wybija na rożny.
  • 26' Tonev tuż przy końcu boiska wrzuca w pole karne do Możdżenia ale trochę za mocno jednak ostaniego dotyka piłka zawodnika ŁKSu i mamy rożny.
  • 25' Tonev próbował strzału z dystansu... ale jeszcze wiele mu brakuje do klasowych zawodników którzy umieszczają piłke z takiej odległości w bramce...
  • 23' Możdżeń próbował rozgrywać ze środka boiska do Krivetsa w prawy róg pola karnego ale dużo za mocno uderzył i piłka w asyście bramkarza gości opuszcza pole gry.
  • 20' Aut na wysokości pola karnego ŁKSu.
  • 19' Możdżeń ratuje Lecha! Burić wybiegł po za pole karne by pomóc stoperom którzy się spóźnili z interwencją jednak ci zdąrzyli przelobować go! Na szczęście Możdżeń zdołał wrócic na linię bramkową i wybił głową lecącą piłkę.
  • 18' Injac po za boiskiem. Ucierpiał w skutek zderzenia z jednym z zawodników ŁKSu i chwilowo opatrują go ekipy medyczne.
  • 16' Niewiele brakowało by ŁKS ukarał Lecha za błędy w obronie. Szałachowski strzelał i niewiel zabrakło do wyrównania.
  • 13' Wybicie z rożnego, wrzutka w pole karne, piłka gdzieś powędrowała na lewą stronę do Rudneva, który płasko podał w środek pola karnego i mamy gola! Krivets umieścił piłkę w bramce tuż przed rozciągającym się w niej Velimiroviću. Lech Poznań - ŁKS 1:0
  • 13' rożny dla Lecha
  • 12' goście groźnie atakują ale na szczęście kończy się spalonym
  • 10' Wysokie podanie w półkole przed polem karnym do Mięciela, który popędził do przodu wyprzedzając obrońców Lecha! Był sam na sam z Burićem ale nie opanował piłki i nawet nie oddał strzału bo dopadli go w końcu stoperzy gospodarzy.
  • 8' Henriquez faulował Mięciela i mamy wolnyna połowie Lecha
  • 3' Rzut wolny wykonywał Krivets ale piłka uderzyła prosto w mur po czym wróciła do wybijającego zawodnika ten podał do Kikuta a ten postanowił wrzucać Tonevowi na główkę ale stoperzy gości ładnie przejęli piłkę.
  • 3' Sędzia poraz kolejny upomina graczy gości żeby nie faulowali. Tym razem faul około 25 metrów od braki
  • 2' Faulowany Krivets w środku boiska.
  • 0' Goscie rozpoczynają spotkanie.
  • 17:59 Drużyny są już na boisku. Czekamy tylko na pierwszy gwizdek sędziego Marcina Borsiego z Mazowieckiego oddziału PZPN.
  • 17:54 Witamy serdecznie. Za 6 minut rozpocznie sie mecz 16. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a ŁKSem Łódź.

Burić, Djurdievic, Krivets, Murawski, Rudnev, Injac, Wojtkowiak, Tonev, Henriquez, Możdżeń, Kamiński
rezerwa: Kotorowski, Wilk, Stilić, Drygas, Kikut, Ubiparip, Golla
trener: Jose Maria Bakero