Warta Poznań – Flota Świnoujście 4:2 (1:0)

Warta Poznań - Termalica Bruk-Bet Nieciecza (1:0) 2:2 - Poznań 04.09.2011 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Warta Poznań - Termalica Bruk-Bet Nieciecza (1:0) 2:2 - Poznań 04.09.2011 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterDrużyna z aspiracjami, tak można powiedzieć o Warcie Poznań. Niestety póki co drużyna zajmuje dopiero 12 miejsce z 12 zgromadzonymi punktami po 11 kolejkach. Dzisiejszy rywal jest zdecydowanie w lepszej sytuacji. Flota ulokowała się w tabeli na miejscu trzecim i dorobiła się 22 punktów. Na stadionie miejskim zgromadziło się kilkaset osób.

KS Warta Poznań

4 - 2

Flota Świnoujście

• 90'+3 Sędzia Sebastian Krasny tuż po golu gwiżdże po raz ostatni kończąc spotkanie. Niewątpliwie cieszy zwycięstwo i to przed własną publicznością ale fakt wielu błędów popełnianych w trakcie gry nadal psuje obraz budowany przez Wartę jako Ekstraklasowej drużyny. Mimo to dziękujemy! 🙂 i zapraszamy na kolejne relacje.
  • 90'+3 iiii Marcin Klatt strzela z rzutu wolnego prosto do bramki, której już nie strzegł Wesołowski! Udarevic jako że nie jest bramkarzem nie bardzo nawet wiedział co się dzieje i ruszył się w bramce by zrobić cokolwiek by udaremnić piłce wejście do bramki.
  • 90'+2 Gorąco na boisku! Wesołowski dostał czerwoną kartkę za interwencję po za polem karnym! Zgodnie z regulaminem jako że limit zmian został osiągnięty musi zastąpić go ktoś z pola a tą osobą będzie Ivan Udarevic!
  • 90'+2 Nnamani po zamieszaniu w polu karnym strzelił gola dla swojej drużyny i teraz przewaga Zielonych stopniała już do jednego gola.
  • 90'+1 Missan wbiegł w pole karne Warty, gdzie próbował mu wcześniej przeszkadzać jeden ze stoperów Zielonych ale ostatecznie Sobański musiał sam interweniować co zaowocowało rzutem rożnym
  • 90' sędzia Krasny doliczył 3 minuty do spotkania
  • 88' Piotr Reiss opuszcza boisko gry a za niego zagra Tomasz Foszmańczyk
  • 87' Reiss wybija z rożnego na głowę Otuszewskiego, który niestety za wysoko mierzy i nie zagraża bramce Wesołowskiego
  • 86' świetna akcja Marciniaka, który próbował najpierw prawą potem lewą stroną minąć Jasińskiego a następnie oddał strzał w kierunku bramki i dobrze ustawiony bramkarz gości wybija piłkę na rzut rożny
  • 84' Stachyra zachwiał się w trakcie kiwki i bardzi dobrze zapowiadająca się akcja spaliła na panewce.
  • 83' zmiana we Flocie, schodzi Kieruzel za niego na boisku melduje się Kamil Stachyra
  • 81' Wichtowski otrzymał żółtą kartkę
  • 80' Reiss wrzuca w pole karne ale Wesołowski dobrze ustawiony łapie piłkę
  • 80' Wichtowski przerzuca piłkę nad polem karnym do Reissa ten przewrotką próbuje pokonać bramkarza gości ale wywalczył rożny5 9
  • 79' wznowienie przez gości z rzutu wolnego i po chwili piłka w bramce, na szczęście sędzia nie uznaje bramki dopatrując się przewinienia w polu karny, Jeszcze Niewida chwilę z nim dyskutował próbując chyba zmienić decyzję arbitra ale bez skutecznie.
  • 78' Otuszewski za faul otrzymał żółtą kartkę
  • 77' Po wrzutce Reissa w pole karne Przemysław Otuszewski główkuje w kierunku bramki i piłka bez najmniejszych problemów znajduje swoje miejsce w siatce.
  • 75' Ngamayama w asyście trzech obrońców wbiega w pole karne Wesołowskiego i chyba trochę za długo chciał poczekać bo bramkarz rzuca mu się pod nogi by wygarnąć mu piłkę i zakończyć akcję.
  • 73' seria rzutów rożnych dla gości (to już drugi:)
  • 70' zmiana w szeregach Zielonych, boisko opuścił Łukasz Białożyt a w jego miejsce wszedł Bartosz Bereszyński
  • 69' ładne wejście w przed pole karne Reissa i podanie po przekątnej do Marcina Klatta, który niestety nie dał rady dobiec do zbyt mocno wystawionej piłki
  • 68' Marciniak minął dwóch obrońców gości biegnie na bramkę oddaje strzał ale prosto w Wesołowskiego
  • 68' i ponownie Ostalczyk z odległości około 22 metrów próbował strzelać na bramkę Zielonych ale piłka poszybowała daleko od lewego słupka
  • 67' troszeczkę szczęścia zabrakło teraz Zielonym by zdobyć kolejnego gola
  • 64' schodzi Tomasz Magdziarz a za niego zagra Maciej Scherfchen
  • 64' rzut wolny dla gości
  • 62' goście wyraźnie ożywieni, atakują zajadle bramkę Sobańskiego ale na szczęście ataki te póki co są skutecznie odpierane
  • 60' zmiana w drużynie Floty, wchodzi Matusz Broż
  • 60' wznawia Ostalczyk, z dużej odległości wrzuca piłkę w pole karne na głowę jednego ze swoich kolegów, który źle się ustawił i posłał piłkę wprost na Sobańskiego, który złapał ją bez większych problemów
  • 59' Jasiński dostał żółtą kartkę za faul na Misanie
  • 58' Jasiński i Nnamani powrócili już na boisko.
  • 57' dość groźnie zderzenie Nnamani i Jasińskiego... obaj są właśnie opatrywani są przez medyków. Przez chwilę oba zespoły będę kontynuowały grę w dziesiątkę.
  • 55' Widać poddenerwowanie gości, Nnamani próbował strzelać ze środka pola... niestety nie bardzo wiemy gdzie celował bo Dominik Sobański tylko dla formalności odprowadził piłkę za linię kończącą boisko.
  • 52' Na odpowiedź Zielonych nie trzeba było czekać długo. Łukasz Białożyt z lewej strony pola karnego dośrodkował wprost na głowę Reissa, który umieścił piłkę w bramce! Wynik spotkania to 2:1 dla Warty Poznań.
  • 52' Dobrze ustawiony Sobański przecina podanie w jego pole karne i wyłapuje piłkę.
  • 48' Niestety nieuniknionym stało się... Warta już tylko remisuje z Flotą 1:1. Po zamieszaniu pod bramką gola zdobył Nnamani.
  • 49' Kieruzel przypadkowo podcięty przez Reissa odgwizdany tylko faul i mamy wznowienie w środku pola.
  • 45' Goście rozpoczynają drugą połowę z pierwszą zmianą. Z boiska zszedł Chi Fon a za niego zagra Nnamani.
  • 45' Sędzia gwiżdże rozpoczynając drugą połowę spotkania przy ulicy Bułgarskiej.
  • 45'+1 I mamy koniec pierwszej połowy. Pierwsza połowa mogła się podobać choć niektóre fragmenty nie powinny się przytrafiać zawodnikom aspirującym do Ekstraklasy. Fakt jest faktem Warta Poznań wygrywa z Flotą Świnoujście 1:0 po pięknej akcji, którą zakończył Tomasz Magdziarz.
  • 45' doliczona minuta do regulaminowego czasu gry
  • 44' Chi Fon wznawia grę wrzucając piłkę w pole karne wprost w ręce Sobańskiego.
  • 44' Tym razem Magdziarz fauluje kilka metrów od własnego pola karnego.
  • 43' Kieruzel dość boleśnie fauluje Klatta ale już po chwili Klatt jest gotowy do gry.
  • 41' W chwilę po rzucie rożny w pole karne wpada Marciniak i strzela prosto w Wesołowskiego.
  • 40' Marciniak wznawia, podaje w środek pola w okolice pola karnego, nagle piłka leci w kierunku linii autowej a za nią lamparcimi susami leci wręcz Reiss. I mamy powtórkę wcześniejszej akcji Reiss podaje do Otuszewskiego ten próbuje zagrywać pod bramkę do Magdziarza ale zagranie przerwał jeden z obrońców wysyłając piłkę na rzut rożny
  • 39' Klatt faulowany w środku pola przy linii autowej
  • 39' trochę zamieszania pod bramką Zielonych ale dobrze ustawiony Sobański ratuje sytuację.
  • 37' Piękna, wręcz szkoleniowa akcja rozpoczęta przez Reissa w lewym rogu pola karnego bardzo delikatnie wręcz musną piłkę by ta przturlała się do Otuszewskiego, który doszedł z nią do linii kończącej boisko i dośrodkował wprost do Madziego, który nie miał innego wyjścia jak umieścić piłkę w bramce!
  • 37' Tomasz Magdziarz zdobywcą pierwszego gola w tym spotkaniu! Warta prowadzi z Flotą 1:0
  • 36' Zamieszanie w polu karnym gości i Otuszewski próbując strzelać wywalczył rożny.
  • 34' Ponownie Wesołowski ratuje Flotę przed stratą bramki piąstkując piłkę wprost znad głowy Magdziarza.
  • 31' W końcu!!! Widownia zawrzała ale bramka jednak nie padła. Akcja wyglądała bardzo ładnie. Reiss wrzucał w pole karne z bardzo daleka bo aż z około 25 metrów wprost na głowę Wichtowskiego ale niestety ten niezbyt dobrze trafił w piłkę i ta trafiła w boczną siatkę ale nie z tej strony z której byśmy chcieli.
  • 30' Reiss ponownie na murawie, faulowany w pełnym biegu. Na szczęście dla faulującego obeszło się bez kartki.
  • 27' kolejny rożny, widać że Warta chce wygrać. Pytanie tylko na ile wystarczy im sił na tak agresywną grę.
  • 25' znowu Reiss idzie do rogu, widać po nim że głodny jest gola bądź asysty, wrzuca w pole karne na głowę Jasińskiego ale ten mija się z piłką... po chwili piłka znowu wraca w pole karne tym razem na głowę Magdziarza który kieruje ją prosto na Wesołowskiego, który bez problemu łapie tą piłkę
  • 24' tradycyjnie szykuje się Reiss, strzela! i prosto na głowę Misana który wybija piłkę na rzut rożny po przeciwnej stronie pola karnego.
  • 24' faulowany Klatt tuż przy linii pola karnego!
  • 21' i mamy wznowienie po faulu z rzutu rożnego wrzutka w pole karne została przerwana przez obrońców a piłka szybko powędrowała po za pole karne
  • 20' Marciniak faulował Kalinowskiego za co ujrzał żółty kartonik
  • 18' Piotr Reiss biegnie lewą stroną boiska dochodzi do linii pola karnego, strzela i minimalnie niecelnie mija się z lewym słupkiem.
  • 17' Kalinowski zmarnował świetną okazję by zagrozić bramce Sobolewskiego. Źle się złożył do strzału i poszedł tak zwany kapeć...
  • 15' Białożyt otrzymał podanie ze środka boiska, na trybunach zawrzało, ponieważ był sam a sam z bramkarzem będąc w rogu pola karnego ale jednak postanowił dośrodkować... ale zrobił to dużo za mocno i niestety piłka wyleciała po za boisko.
  • 10' Może dla porządku przybliżymy stroje w jakich grają drużyny. Goście występują w białych koszulkach i granatowych spodenkach z białymi podkolanówkami, a gospodarze tradycyjnie już w zielonych koszulach i białych spodenkach z białymi podkolanówkami.
  • 8' Reiss faulowany w środku pola przez Udarevica jednak sędzia nie dopatruje się niczego w tym zgraniu i puszcza grę dalej.
  • 6' Reiss wrzuca w pole karne ale Wesołowski jak tygrys rzuca się w kierunku piłki by ją wypiąstkować po za pole karne.
  • 6' Póki co na boisku względny spokój, Teraz Piotr Reiss szykuje się do rzutu wolnego z około 22 metrów.
  • 5' Witamy serdecznie na relacji z meczy Warty Poznań z Flotą Świnoujście. Mamy nadzieję że dalsza część relacji przebiegnie bez zakłóceń.