GRATOWISKO POSZŁO Z TORBAMI

Autor: irag. Poznań, 15 Lipca 2010

Torba od Gratowiska Foto: lepszyPOZNAN / ag

Nowe Gratowisko działające od niedawna przy ulicy Wrzesińskiej poszło z torbami… do mieszkańców Antoninka. Dzisiaj mieszkańcy otrzymali ekologiczną torbę reklamującą punkt, w którym można pozbyć się tego, co już nie jest potrzebne. Torby otrzymali również mieszkańcy osiedla Warszawskiego.

W torbie można znaleźć ulotki i broszury informujące o tym czego można się pozbyć na Gratowisku. Są także informacje o Gratowozie, który przez ostatnich 5 lat zebrał prawie 250 ton odpadów problemowych. Został dołączony także pachnący upominek, który można zawiesić na przykład w samochodzie.

Nowe Gratowisko czynne jest od 22 czerwca. Do tej pory, na przykład ze starym telewizorem,  trzeba było jechać na ulicę 28 Czerwca 1956 r. Teraz pozbyć się można kłopotliwych staroci również na ulicy Wrzesińskiej 12.

Gratowisko przy ul. Wrzesińskiej 12 czynne jest od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00, oraz w soboty od 8:00 do 16:00.

Mamy nadzieje, że drugie Gratowisko nie będzie ostatnim otwartym w Poznaniu. Część mieszkańców naszego miasta, mimo że chwali się takimi cechami jak poznańska solidność czy zamiłowanie do porządku niestety w rzeczywistości okazują się ludźmi trochę leniwymi. Gdy punktów takich jak ten przy Wrzesińskiej 12 będzie więcej  być może mniej będzie śmieci w lasach.

Na Gratowisko każdy mieszkaniec Poznania może przywieźć odpady problemowe z gospodarstwa domowego:

– zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny

– termometry rtęciowe

– świetlówki i żarówki energooszczędne

zużyty olej silnikowy oraz filtry olejowe

stare farby i rozpuszczalniki oraz różnego typu środki i odczynniki chemiczne

baterie i akumulatory

– przeterminowane leki

stare meble i inne odpady wielkogabartytowe

skoszona trawa, liście itp.

gruz z drobnych remontów.

Gdzie szukać Gratowiska przy ulicy Wrzesińskiej 12? Kliknij zdjęcie poniżej:

nowe Gratowisko - ul. Wrzesińska 12 Foto: google maps

Gratowisko przy ulicy 28 Czerwca 1956r. nr 284 (przy starym stadionie Lecha) czynne jest od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00.

Bez kategorii

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.